گرامیداشت از روز جهانی محو خشونت علیه زنان

از 25 نوامبر روز جهانی محو خشونت علیه زنان، با حضور الحاج دلبرنظری وزیر امور زنان، وزرا ومعینان وزارتخانه های کشور، نمایندگان مردم در پارلمان، اعضای جامعه ی مدنی، خبرنگاران و کارمندان دوایر دولتی؛ طی محفلی در تالار سینما زینب وزارت امور زنان، به تاریخ 26 عقرب 1397 گرامیداشت به عمل آمد.

در این محفل وزیر امور زنان ضمن ایراد بیانیه خویش در خصوص اهمیت مبارزه مشترک ملی و بین المللی در محو خشونت علیه زنان صحبت نموده، بر تجدید تعهدات و پیگیری های راسخ در این راستا تأکید نمود.

وزیر امور زنان با اعلان کمپاین سراسری خشونت زدایی به مناسبت 25 نوامبر، تصریح نمود که این کمپاین تا دهم دسمبر- روز جهانی حقوق بشر، به مدت 16 روز ادامه خواهد داشت.

وزیر امور زنان با دعوت از همه ارگانها، ادارات، سازمانها، نهادها و فعالان حقوق زن، به کمپاین سراسری خشونت زدایی، خواستار اشتراک فعالانه ی آنان در این راستا گردید.

میرویس بلخی وزیر معارف کشور به عنوان یکی از سخنرانان محفل نیز در ارتباط اهمیت بررسی نقش ارزنده و تأثیرگذار زنان در تاریخ کشور صحبت نموده، خاطر نشان ساخت که  بدون برجسته ساختن نقش زنان در سطوح بالای رهبری و مدیریت، نمی توان خشونت علیه زنان را از جامعه برچید.

در ادامه فیلمی با عنوان تندور (تنور) از ساخته های حامد نوریان فیلم ساز برجسته افغان، در مورد خشونت علیه زنان ونمایش تیاتر زنده توسط تیم تیاتر  وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد حق دسترسی دختران به تعلیم و تربیه ، کار و نتایج مطلوب حمایت والدین از تحصیل دختران به نمایش گذاشته شد.

قابل ذکر است که محفل با اهدای تقدیرنامه های افتخاری و تندیس به برخی از زنان نظامی وزارتهای داخله، دفاع و ریاست امنیت ملی و همچنان بازیگران تیاتر اختتام یافت.